VÍTEJTE V GALERII

Zde si můžete prohlédnout ukázky z mé tvorby!

Krajinomalba  je umělecké odvětví,  jejíž počátky  začaly v 16. století v Holandsku a je druhem malířství, jejíž námětem je samotná krajina.

Zátiší zobrazuje neživé předměty buď přírodního původu, nebo vyrobené člověkem. Správná kompozice je základem každého zátiší a skládá se nejméně ze 3 předmětů.

Mandala ,,kruh,,  je v indických náboženstvích obrazcem symbolizujícím vesmír užívaný při rituálech a meditacích. V západní kultuře označuje různé kruhové obrazce, které jsou využívány pro relaxaci, arteterapii či pro  meditaci a hlavně k pochopení vlastního já.

Náušnice byly v minulosti důležitým ukazatelem náboženské nebo kmenové identity nositele a sloužily také jako důkaz bohatství a postavení. Jsou ozdobou, která je typická pro každou ženu.

Přívěsky jsou ozdobné předměty které nosí ženy i muži a které mohou být v různých tvarech a symbolech. Přívěsky mají hlubší význam a slouží také jako amulety. 

Dekorativní umění v sobě spojuje ornament a funkčnost a je určené k dekoraci neboli výzdobě keramiky, skla, dřeva, textilu, kovu a kamene. Uplatňuje se také v dekoraci interiérů a exteriérů, nábytku a předmětech denní potřeby.

Portrét je ve výtvarném umění malířské, fotografické , sochařské nebo jiné umělecké zobrazení osoby, v němž má obličej a jeho výraz dominantní roli. Záměrem je zobrazit podobu, charakter a případně i náladu portrétovaného.